RU Niemann Polska

Nowocześnie zaprojektowana kuchnia: zdjęcia, aktualności i pomysły – część 1

Utworzono: 29-06-2018

 

Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie w naszym domu. Niezależnie czy jest zamknięta czy otwarta to piękny i stylowy wygląd kuchni jest tak samo ważny jak wystrój innych pomieszczeń np. salonu, sypialni, pokoju dziecięcego. Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, które mogą nadać niesamowitego wyglądu naszemu całemu mieszkaniu. Urządźmy ją tak, abyśmy chcieli się nią chwalić.

Nowoczesny i modny design kuchni jest bardzo różnorodny, a czasem może łączyć różne trendy, które splatają się ze sobą, tworząc prawdziwie niepowtarzalne wnętrza. W kuchni spędzamy dużo czasu, dlatego też projekt kuchni jest ważny bo tworzy komfort w całym domu. Rano niech nas inspiruje a wieczorem niech uspakaja po ciężkim i długim dniu.

Nowoczesne trendy i trendy w projektowaniu kuchni pozwalają stworzyć zachwycające wnętrze, które na swój sposób jest niezwykłe, indywidualne, optymalnie "dopasowane" do Twoich wymagań i pragnień. W połowie 2018 roku można śmiało powiedzieć, że obecnie w projektowaniu kuchni przeważa eklektyzm. Podstawą jest jeden styl uzupełniony oryginalnymi i niecodziennymi elementami z innych stylów wykończenia wnętrz.

Projektując kuchnie, bardzo ważnym jest, aby wybrać kolor, który nie tylko byłby naszym ulubiony. Ważne także, aby łączył wnętrze mieszkania lub domu i był praktyczny. Najbardziej popularnym kolorem od wielu lat jest biały, który najlepiej łączy różne style wnętrza i umożliwia również uzupełnienie go stylowymi akcentami kolorystycznymi. Nie mniej popularne kolory kuchni to szary, zielony, czerwony, cytrynowy, żółty, fioletowy, a nawet różowy. To kolory nadające świeżości i lekkości każdemu wnętrzu. Również nowoczesnym będzie połączenie kontrastujących kolorów, takich jak beżowy lub biały z brązowymi, czekolady i innych odcieniami, a nawet czarnym, który wygląda ciekawie i niezwykłe.

Oprócz pięknych linii i faktur nie mniej ważną rolę odgrywa funkcjonalność i wygoda w codziennym użyciu naszych mebli kuchennych. Istotnym jest, aby zaaranżować i dobrać wszystkie detale w projekcie w taki sposób, aby pobyt w kuchni był dla nas jak najbardziej wygodny. Kuchnia to nie jest już tylko miejsce gotowania posiłków. To prawdziwe serce domu i pobyt w niej musi przynosić przyjemność.

Poniżej najlepsze inspirujące, praktyczne i stylowe pomysły na projekt kuchni z bieżącego roku:

Wnętrze w stylu loft - Na pierwszy rzut oka wydaje się, że remont nie został zakończony. Jednak wiele osób lubi styl loft za swoją prostotę i niezwykłość. W tym roku pojawiło się kilka zmian: teraz w trendach pojawiło się dodanie jasnych kolorów.

Dwukolorowe fronty - Nawet najbardziej typowy zestaw będzie wyglądał inaczej, jeśli użyjemy frontów w dwóch różnych kolorach. Radzimy wykorzystać jeden odcień neutralny – beżowy, biały.  Drugi może być nasycony np. fioletowy lub niebieski.

W klasycznym stylu - Modne tendencje 2018 roku obejmują "wieczny klasyk". Ten trend nigdy nie traci na aktualności.

Niespodziewane akcenty kolorystyczne - Tradycyjna czarno-biała kuchnia wygląda zupełnie inaczej, jeśli jedna lub dwie szafki są pomalowane w nieoczekiwany kolor np. soczystą pomarańczę.

Wnętrze monochromatyczne - Ta metoda jest na szczycie mody od kilku lat. Lepiej jest, jeśli kolor nie jest zbyt standardowy. Biały, beżowy może wyglądać banalnie, a ściany i sufity najlepiej wykonać bardziej tradycyjnie.

W stylu amerykańskim - Właściciele przestronnych kuchni w dużym domu czy apartamentach typu studio mają możliwość zrobienia pięknej funkcjonalnej przestrzeni. Potrzebne będą naturalne materiały, wygodne szafki i oczywiście wyspa kuchenna.

Futurystyczne elementy - tu należy zwrócić uwagę na niespotykane w tej części mieszkania materiały np. szkło, metal, miedź czy złoto.

Szukaj nietypowych faktur - We wnętrzach roku 2018 jest miejsce na eksperymenty. Zrezygnujmy zatem  ze standardowego wykończenia a postawmy na wyrafinowane detale.

Współpracujemy z wystrojem – Dywan w kuchni może być idealnym elementem łączącym wnętrza w nowoczesnym stylu.

Obniżamy sufit na ścianie - To bardzo ciekawy sposób na dekorowanie kuchni. Odpowiednia wkładka może znajdować się na podłodze, na ścianie czy na suficie.

Rok 2018 charakteryzuje się dużą różnorodnością trendów wzorniczych: od klasycznych po zupełnie nieoczekiwane. A to oznacza, że każdy znajdzie odpowiednią opcję dla siebie. Najważniejsze - nie bój się eksperymentować!

ŹRÓDŁO: http://vashakuhnya.com

Nowocześnie zaprojektowana kuchnia: zdjęcia, aktualności i pomysły – część 1